KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229063

nr 1622 9063

Arne Tegelman

(1907-1981), Sverige

Oljemålning, Signerad, segelbåt på hav. Olja på duk, 63x75 cm, yttermått inklusive ram: 74x87 cm

Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 maj 2024
kl 20:43:03

22/5 22:10:04 1      500 kr
27/5 18:00:36 2      Vinnande bud

Arne Tegelman

Läs mer om Arne Tegelman